Víkendovka Jeseníky - 24.-28.10.2014

zpět na výlety

Tato prodloužená víkendovka se opravdu povedla. Tentokrát jsme zamířili do Jeseníku do oblasti Rychlebských hor, konkrétně Černý potok. Ideální základna pro turistické a cyklo výlety. Od pátku až do úterý jsme měli nádherné počasí. Dopoledne jsme vždy dali nějaký zajímavý turistický výlet a odpoledne jsem vyrazil na Rychlebské cyklostezky. První den jsme se neprozřetelně vydali na Praděd. Panovaly tady již arktické podmínky a my byli vyletněný jak na procházu do kostela. Nad mraky jsme se dostali až výtahem na rozhledně. Odpoledne jsem začal na Rychlebských stezkách mírně trailem podél Černého potoka. Krasný byl hlavně Vidnavský okruh. Nový trail se spoustou klopenek a skoků.

Druhý den jsme si naplánovali výlet na rozhlednu Zlatý Chlum. I když na Seznamu psali, že o víkednu mají zavřeno, obavy se nepotvrdily a bylo samozřejmě otevřeno. Pouze ukazatel od parkoviště, který nám tvrdil, že to je 1 km, byl trochu vedle. Odpoledne jsem se vydal již do hlavní oblasti Rychlebských trailů a hned jsem začal Superflow trailem. Parádní více jak 5km sjezd.

Třetí den jsme si vyšlápli do Račího údolí ke zřícenině Rychleby a Čertovy kazatelny a odpoledne jsem se už těšil na nejtěžší trail Velryba. Nejdříve výjezd po trailu Dr.Wiessnera asi 45 minut do kopce a pak už sjezd postupně po trailu Biskupský, Velryba, Tajemný, Mramorový, Sjezdy zpět do Černého potoka. Velryba byla docela výživná, ale nakonec jsem ji bez pádu a ve zdraví sjel. Kolo to taky přežilo, i když by se hodilo spíše celoodpružený. K večeru jsme se byli ještě podívat do blízkého zatopeného lomu Rampa, kde je v létě parádní koupačka a dá se skákat až z 16metrů.

Poslední den už jsme se těšili domů, hlavně Maxik, kterého jsme vzali tentokrát sebou. Musel být zavřený pořád na pokoji. Míca a Sigi to museli vydržet na granulích doma. Příště až budeme v oblasti, tak musíme ještě jednou navštívít Praděd, abychom viděli o něco více než jen mraky.

Copyright © ZV 2011