Výlet zřícenina Oheb a discgolf Hostačov - 10.6.2017

zpět na výlety

Tento výlet jsem naplánoval narychlo ráno z postele, takže jsme neměli žádné přehnané očekávání. Nakonec to byl naprosto parádní den, který jsem musel obodovat plným počtem. Nejdříve jsme se všichni vydali k Sečské přehradě. Ze zříceniny hradu Oheb nad přehradou sice už moc nezbylo, ale naprosto úžasné jsou hlavně výhledy. Navíc pro nás ideální dostupnost cca 500m od parkoviště, takže to ušel i Dandík. Filípek se nesl v krosničce. V autokempu Seč je možnost i půjčení lodiček a prohlídnout si hrad i z jiné perspektivy. Naproti hradu je krásná plážička „Na Špičce“.
Při přesunu na zámek Hostačov je po cestě v Třemošnici výborná restaurace Lihovar. Navíc s vnitřním a i venkovním dětským koutkem. Jídlo naprosto super. Je tu i pěkné ubytování.
Zámek Hostačov jsem nevybral kvůli zámku (to nás moc nebere), ale kvůli 18jamkovému discgolfovému hřišti. První profesionální hřiště v Čechách. Discgolf už mě dlouho láká a tohle bylo správné hřiště na vyzkoušení. Brzo jsem byl vyveden z omylu, když jsem dvakrát lovil disk z potoka. Nikdy bych neřekl, že disk na discgolf neplave, ale klesne ke dnu. Myslím, že jsme u Seče a v Hostačově nebyli naposledy.

Copyright © ZV 2011